Kontakt

Jiří Čapek - Pokrývačství
Trocnovská 516
Havlíčkův Brod
580 01

e-mail: capek.hb@tiscali.cz
mobil: 602 350 160

Vybrané reference

  • Zámek Dobrá Voda
  • Pivovar HB
  • Klášterní kostel v HB
  • Pension Brixen
  • Památkové objekty v Jihlavě a Polné
  • Přístavba Městského úřadu HB
  • Penny market HB
  • a další ...

Foukaná izolace

Kvalitní zateplení Vašeho domu s využitím technologie foukané izolace. Vysoká úspora pěnez, zhodnocení a proměření nemovitosti zdarma. Zateplení stropu od Machstav s.r.o.

STŘECHY ČAPEK s.r.o. - netkatalog.cz Střechy - netkatalog.cz

Historie

Firma pokrývačství Čapek byla založena v roce 1906 v obci Lučice u Havlíčkova Brodu. V této době firma čítala kolem tří zaměstnanců. Výbavu tvořilo jen několik kusů drobného nářadí a k dopravě materiálu se používala ruční kára či koňské spřežení.

Firma se v této době specializovala na asfaltové a tehdy velmi rozšířené šindelové krytiny. S postupem let se měnil sortiment nabízených služeb i vybavení firmy. Tyto změny korespondovaly s vývojem střešních krytin a stavebního materiálu. Svoji úlohu splnily nejen krytiny taškové, ale i na Vysočině velmi oblíbené krytiny eternitové, které prošly v průběhu několika desetiletí značným vývojem a jejich podíl na trhu je i v dnešní době velký.

Kromě poskytování pokrývačských služeb se firma začala postupně věnovat i prodeji krytin a speciálního stavebního sortimentu.

Pro zavedenou firmu, známou v celém regionu Havlíčkobrodska, se stal osudným rok 1948, kdy byla donucena ukončit svoji činnost. Tehdejší majitel firmy Josef Čapek spolu se zaměstnanci nuceně přešli pod hlavičku státního podniku. Jelikož se však tato práce pro ně stala ohromným koníčkem i posláním, zůstali, i přes všechna úskalí, tomuto řemeslu nadále věrni.

Nová éra začala roku 1989, kdy firma opět ožívá. Začíná znovu působit na trhu s krytinami a obnovuje vztahy s největšími výrobci krytin.

Kvůli obrovskému počtu nových produktů a technologií již nestačily základní znalosti problematiky krytin a jejich montáže. To si vynutilo postupné proškolování pracovníků u specializovaných firem, zabývajících se vývojem a výrobou těchto produktů.

V současnosti má firma vytvořené kompletní zázemí, nabízí nejnovější produkty na trhu a kvalitní řemeslné zpracování.

Šumava 1926, montáž dřevěného šindele, nejstarší dochovaná fotka

Šumava 1926, montáž dřevěného šindele, nejstarší dochovaná fotka

Zámek v Dobré vodě 1936

Zámek v Dobré vodě 1936

Zámek v Dobré vodě 1936, v popředí druhý majitel firmy Josef Čapek

Zámek v Dobré vodě 1936, v popředí druhý majitel firmy Josef Čapek

Věž zámku v Dobré vodě 1936

Věž zámku v Dobré vodě 1936

Zakladatel firmy Josef Čapek

Zakladatel firmy Josef Čapek

Josef Čapek - 2. majitel firmy

© STŘECHY ČAPEK s.r.o. - Všechna práva vyhrazena

design © PEpe, developed by Michal Kandr